high school musical

26. srpna 2010 v 12:11 | eliskahamerska

HIGH SCHOOL MUSICAL

Muzikál ze střední (anglicky: High School Musical) je úspěšný americký film. První díl byl odvysílán 20. ledna 2006, třetí díl jsme mohli v našich kinech poprvé vidět 4.prosince 2008.
Velmi úspěšný byl i soundtrack, který byl nejprodávanějším albem roku 2006

school
Hlavní postavy ve filmu jsou Troy Bolton (Zac Efron), kapitán basketbalového mužstva Wildcats - "Tygři" a Gabriella Montez (Vanessa Hudgens), intelektuálka kterou zajímá matematika a vědy. Společně se chtějí zúčastnit školního muzikálu, jejich rivaly jsou Sharpay Evans (Ashley Tisdale) a její bratr Ryan Evans (Lucas Grabeel). Další důležitou postavou je "Kelsi Nielson" (Olesya Rulin), která ke školnímu muzikálu skládá hudbu.
Troy s Gabriellou se potkají o zimních prázdninách, na silvestrovském večírku, kde je vyberou do karaoke soutěžě, kde zpívají píseň Start of Something New. Od té doby, co se potkají i ve škole, mají k sobě zvláštní vztah. Troy se ale bojí říct svým kamarádům, že umí zpívat a tak to drží v tajnosti. Dokud si ale jejich největší nepřátelé Sharpay a Ryan Evans, kteří v divadle září už od malička, nevšimnou jejich zájmu na školním muzikálu. Při zkouškách na hlavní roli, jsou tito dva jasní vítězové, dokud nezpívá Troy a Gabriella, a tak se uskuteční druhé kolo. Ale basketbalový tým a tým "chytrých" to jen tak nechtějí nechat, a tak na udělají past, do které se Troy chytne a Gabriella slyší Troye, jak říká, že už mu na ní nezáleží. Troy však neví, že to Gabriella slyšela a tak je překvapen, když se mu vyhýbá a odmítá jít na druhé kolo. Oba dva jsou smutní, a tak se nejlepší kamarád Troye, Chad s kamarádkou Gabrielly, Taylor, rozhodnou udělat něco s tím, aby se tak netrápily a dali se zase dohromady. Troy souhlasí, ale Gabriela se nedá tak lehce přemluvit. Troy se staví u Gabrielly doma, ale ta se zapře, že si píše úkoly, ale Troy se nenechá jen tak odbýt, a tak jí začne volat. Gabriella si rozsvítí v pokoji a Troy vyleze na její balkón, kde ji zazpívá kousek písničky, u které se seznámili. Od toho dne spolu začnou trénovat na druhé kolo. Ale bohužel je uslyší Sharpay a Ryan, a vědí, že pokud by se druhé kolo přesunulo na další den, ani jeden z nich by to nestihl, protože Gabriella má desetiboj, a Troy zápas v basketbalu. Snaží se proto přemluvit paní profesorku, aby druhé kolo přesunula, což se jim nakonec povede. Tygři a Gabriela s Taylor však neztrácejí hlavu a podaří se jim udělat zkrat v tělocvičně a zároveň ukončit desetiboj, a tak můžou zpívat. Všem se jejich píseň líbí, a tak dostanou role. Konec se odehrává na hřišti, kdy Tygři vyhrají zápas a vše končí písní, o tom že sny se mohou vyplnit.

school
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama