Červenec 2010

Hahaha

28. července 2010 v 11:49 | eliskahamerska
Vim, ze na me stale myslis. Jak jsem te celou noc budila. Vim, ze o me vsude vypravis, dala jsem ti poradne zabrat, tak ze ses ani nevyspal . . . tva moucha.

Vcera vecer jsem te hledala, ... nechtelo se mi jit bez tebe spat, ... ale nenasla jsem te, .. bylo to hrozny, .. nemohla jsem bez tebe ustnout, ... kez te dneska najdu ve sve postylce, .. ty moje milovane pyzamko :o).

Jsi velmi vykonny, dobre tvarovany, vypadas bajecne, jsi nenarocny a kazda zena te touzi mit doma. Jsi jeden z nejskvelejsich vysavacu vsech dob.

Dovnitr ven, dovnitr ven, uz me to nebavi. Kazdej den me strkas dovnitr a ven z ty smradlavy diry, mam toho dost, koncim, tvuj zubni kartacek.

Jsi lehka divka, tak to by si mi mohla dat . . . . . . . . . . . . . . kousnout toho chleba, na tom stejne nepriberes.

Vse nejlepsi k tvym patnactinam!!! Chtel bych byt tvuj prvni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . kdo ti preje!!!!!

Je jemny a taaaaaaaak dlouhy . . . . . . . . . . . . . . . . . . ten nas toaletni papir.

Muzes mi sundat tricko, muzes mi sundat kalhoty, muzes mi sundat kalhotky . . . . . . . ale kolicky na snure mi nechej !!!

Milacku pojd ke me!!!! Sundej si kalhoty, sedni si na me a uzivej si, az to na tebe prijde . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . TVUJ ZACHOD!!!

Slunce

26. července 2010 v 12:05 | eliskahamerska

Slunce


Slunce vzniklo asi před 4,6 miliardami let a bude svítit ještě dalších 7 miliard let. Stejně jako všechny hvězdy hlavní posloupnosti, i Slunce září díky termonukleárním reakcím v jádře. Povrch se neustále mění, vznikají a zanikají sluneční skvrny, protuberance, erupce i jiné sluneční útvary. Slunce ovlivňuje ostatní tělesa Sluneční soustavy nejen gravitačně, ale i zářením v širokém spektru vlnových délek, magnetickým polem a slunečním větrem.
Slunce

Charakteristika Slunce

Slunce je hvězdou průměrné velikosti a ani jeho poloha v naší Galaxii není nijak výjimečná. Leží asi v 1/3 průměru disku Galaxie (přibližně 30 000 světelných roků od jejího středu). Energie vyzařovaná Sluncem vzniká při termonukleárních reakcích v jeho jádru. Každou sekundu se přibližně 700 milionů tun vodíku přemění na 695 milionů tun hélia a zbylých 5 milionů tun hmotnosti se přemění na energii (96 % elektromagnetické záření, 4 % odnášejí elektronová neutrina). U Země je tok sluneční energie 1,4 kW/m2. Hmotu Slunce tvoří převážně vodík, v menší míře helium a stopové množství dalších prvků. Hustota sluneční hmoty je v centru velmi vysoká (až desetinásobek hustoty olova - 130 g/cm3) a směrem k povrchu klesá až na 0,001 g/cm3. V průměru je však Slunce jen o něco hustší než voda. Celé sluneční těleso rotuje, avšak vzhledem k jeho plynnému charakteru je rotace rovníkových vrstev rychlejší než rotace pólů.

Slunce má výrazné magnetické pole, do kterého je ponořena celá Sluneční soustava. Vrstva nulového pole (tzv. Parkerova plocha) je charakteristicky zvlněná. Rekonekce magnetických silokřivek při povrchu Slunce vedou na výrony koronální hmoty (CME), která se v podobě plazmoidů šíří Sluneční soustavou

slunce

tapety na plochu

16. července 2010 v 11:16 | eliskahamerska
nazdárek v tomto článku uvidíte různé tapety.tak vyberte si tu nejhezčí!

tapeta
tapeta
tapeta
tapeta